Przyjdzie czas…

Chwila z internetu, autor nieustalony. Rzewnie ale…

Przyjdzie czas, kiedy zdasz sobie sprawę, że mimo bycia szczęśliwym ze swoimi przyjaciółmi, płaczesz po tych, którym pozwoliłeś odejść. Przyjdzie czas, kiedy zdasz sobie sprawę, że każde przeżyte z kimś doświadczenie jest nie do zastąpienia. Przyjdzie czas, kiedy zdasz sobie sprawę, że ten kto cię poniża i lekceważy również jest człowiekiem i prędzej czy później dotknie go to samo doświadczenie, jednak dziesięciokrotnie silniej.

Przyjdzie czas, kiedy nauczysz się budować swoje drogi już dziś, bo ścieżka do jutra nie istnieje. Przyjdzie czas, kiedy zrozumiesz, że przyspieszając bieg rzeczy i wymuszając inne spowodujesz, że ich finał będzie znacznie inny, niż oczekiwałeś. Przyjdzie czas, kiedy zdasz sobie sprawę, że najlepsza nie była przyszłość, ale chwila w której żyłeś właśnie teraz.

Przyjdzie czas, kiedy dostrzeżesz, że choć byłeś szczęśliwy z tymi wokół ciebie, pragniesz tych, którzy odeszli. Przyjdzie czas, kiedy nauczysz się wybaczać lub prosić o przebaczenie, mówić, że kochasz, tęsknisz, potrzebujesz, że chcesz pozostać przyjaciółmi. U progu śmierci żadna z tych rzeczy nie będzie przecież miała znaczenia. Niestety jednak, wszystko to zrozumiemy dopiero kiedy przyjdzie na to czas.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.